Stelaż do montażu szaf sterowniczych i elektrycznych z pochyłem 80° SMR-SPEC-04356
Opis
Stelaż do montażu szaf sterowniczych SMR-SPEC-04356
Stelaż monterski SMR-SPEC-04356 do prefabrykacji szaf sterowniczych, montażu komponentów automatyki przemysłowej oraz produkcji wiązek kablowych. Zaprojektowany oraz wyprodukowany przez firmę Jabama po konsultacjach i testach przeprowadzonych przez firmy zajmujące się prefabrykacją szaf sterowniczych i elektrycznych. Stół gwarantuje wysoką ergonomię dzięki regulacji wysokości i kąta nachylenia ramy roboczej. Ramę można także dodatkowo rozsunąć, a elementy mocowane są na wysuwanych i regulowanych łapach dociskowych. Stół wyposażono także w zestaw niezawodnych kół obrotowych z hamulcem, dzięki czemu przemieszczanie i obracanie stanowiska w trakcie pracy jest niezwykle łatwe. Dzięki tym wszystkich cechom, stanowisko adresuje najważniejsze potrzeby profesjonalnych monterów i pozwala na zwiększenie wydajności procesów produkcyjnych nawet o 20-40%. Jednocześnie jest to atrakcyjne i optymalne kosztowo rozwiązanie, skuteczne, ale znacznie tańsze niż wersja takiego stanowiska z elektryczną regulacją wysokości i pochyłu. Mamy w ofercie zarówno stoły monterskie z ręczną, jak i elektryczną regulacją.
Specyfikacja techniczna stelaża monterskiego SMR-SPEC-04356
- sztywna konstrukcja ze spawanych profili stalowych, gwarantująca niezawodność i bezpieczną pracę, prześwit między ramą stołu a podłożem wynosi 130 mm
- konstrukcja malowana proszkowo w kolorze jasnoszarym RAL7035, dzięki czmeu stół zyskuje odporność na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne
- maksymalna nośność stołu wynosi 120 kg
- uniwersalna rama robocza z regulacją rozstawu w zakresie 1205-1805 x 815-1315 mm; rama robocza złożona wymiar 1205-815 mm, pole robocze rozłożone wymiar maks. 1805-1315 mm (wysuwana dolna i górna krawędź, wysuwane ramiona boczne z dociskami)
- zestaw 6 wyjmowanych łap z dociskami z płynną regulacją wysokości pozwala na montowanie elementów do 170 mm wysokości - praktyczny system mocowania montowanych elementów
- płynna regulacja wysokości stołu w zakresie 805-1105 mm (wymaga poluzowania trzech śrub za pomocą pokręteł)
- system regulacji pochyłu ramy roboczej w zakresie 0-80° za pomocą trzpienia ustalającego i praktycznego pokrętła - w łatwy sposób dostosuj kąt nachylenia ramy roboczej do charakteru wykonywanej pracy
- zestaw 4 przemysłowych kół skrętnych (2 z hamulcem) o średnicy 125 mm umożliwia wygodne przemieszczanie stanowiska z miejsca na miejsce
- profile ramy roboczej oklejone gumą ryflowaną dla zabezpieczenia powierzchni stelaża oraz montowanych elementów przed uszkodzeniami, takimi jak zarysowania, przetarcia i uderzenia


Dla kogo dedykowane są stoły do montażu szaf sterowniczych SMR-SPEC-04356?
Prefabrykacja szaf elektrycznych i szaf sterowniczych to ważny element procesów produkcyjnych dla firm z wielu branż. Dlatego nasze specjalistyczne stoły monterskie dedykowane są między innymi dla firm produkcyjnych, inżynieryjnych oraz instalacyjnych, specjalizujących się w:
- prefabrykacji szaf i rozdzielnic elektrycznych,
- montażu szaf sterowniczych,
- produkcji wiązek kablowych,
- automatyce przemysłowej, robotyce i budowie maszyn oraz projekotwaniu linii oraz procesów produkcyjnych,
- branży elektrycznej oraz wykonujących instalacje elektryczne,
- branży budowlanej, generalnych wykonawców robót budowlanych,
- branży motoryzacyjnej (automotive), lotniczej i zbrojeniowej.
Dzięki uniwersalnej budowie, stelaż może być również stosowany do celów innych niż prefabrykacja rozdzielnic. Znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest regulacja w wielu płaszczyznach oraz praktyczna rozsuwana rama robocza.
Stoły do montażu szaf elektrycznych i sterowniczych z uwagi na ergonomiczną konstrukcję i uniwersalną ramę roboczą sprawdzą się dobrze przy produkcji wiązek kablowych. Potwierdza to duże zainteresowanie tą linią produktów zgłaszane przez firmy z tego sektora, które korzystają z wielu typów naszych stacji montażowych.
Stelaż SMR-SPEC-04356 sprawdzi w różnych środowiskach roboczych - nawet tych najbardziej wymagających. Będzie praktycznym elementem wyposażenia dużych fabryk i zakładów przemysłowych oraz mniejszych warsztatów, pracowni oraz serwisów. Dzięki kołom ułatwiającym przemieszczanie można przechowywać go w wolnej części pomieszczenia i wyjmować jedynie do pracy. Możliwości ustawienia ramy w pozycji wertykalnej sprawia, że stelaż zajmuje mniej miejsca i łatwo go składować nawet przy ograniczonej dostępności wolnego miejsca.

Ergonomiczna i efektywna prefabrykacja szaf sterowniczych
- Dopasuj wysokość stanowiska do wzrostu użytkownika i typu płyty montażowej dzięki płynnej regulacji
- Montuj w pozycji horyzontalnej, lub dostosuj kąt nachylenia powierzchni roboczej
- Rozsuń uniwersalną ramę roboczą w górę/dół oraz na boki dzięki wysuwanym łapom, aby dopasować jej wymiary do montowanej płyty montażowej lub szafę
- Bezpiecznie zamocuj płytę montażową lub szafę dzięki ogranicznikom i wysuwanym łapom z dociskami
- Swobodnie obracaj stelaż podczas montażu i przestawiaj go z miejsca na miejsce
Montuj różne typy szaf sterowniczych i płyt montażowych
Rozsuwana wielofunkcyjna rama robocza pozwala na zamontowanie różnych typów oraz rozmiarów płyt montażowych od różnych producentów razem z komponentami, a także całych szaf elektrycznych i sterowniczych w obudowie o różnych rozmiarach i wysokości. Pozycję płyty montażowej lub szafy można dostosowywać, mocując ją w pozycji pionowej lub poziomej. Rama robocza dzięki systemowi praktycznych pokręteł może być w łatwy sposób rozsunięta. Możliwe jest wysunięcie przedniej i tylnej krawędzi ramy oraz wysunięcie profili, do których przymocowane są boczne łapy zaciskowe. Dzięki temu dopasujesz powierzchnię roboczą stołu do rozmiaru szafy lub płyty.
Przednia i tylna krawędź wyposażona jest w rant z blachy, na której można oprzeć montowany element oraz dwie blachy zabezpieczające ze śrubami mocującymi. Każdy z tych elementów można łatwo odkręcić, jeżeli jest to wymagane. Boczne ramiona wyposażone są w łapy z dociskami na pokrętłach, które pozwalają na dopasowanie ich do wysokości montowanego elementu.
Co wyróżnia stół do prefabrykacji SMR-SPEC-04356?
Oferowane stanowisko montażowe Jabama to wysokiej klasy rozwiązanie zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu przez profesjonalistów, którzy zgłaszali nam swoje uwagi na etapie projektowania stanowiska. Zadaniem stołu jest zapewnienie jak największej ergonomii dzięki regulacji wysokości, pochyłu, możliwości dopasowania ramy roboczej do montowanej płyty i pozycji pracy. Wykonane z wytrzymałych profili stalowych, dzięki czemu konstrukcja zapewnia dużą stabilność i wytrzymałość, a także dużą nośność do 120 kg. Ramę roboczą wyłożono gumą, a zaciski zabezpieczono plastikowymi końcówkami dla ochrony montowanych szaf oraz płyt montażowych. Dzięki temu stół umożliwia lepszą organizację i skrócenie czynności procesu montażu, wyeliminowanie zbędnych ruchów i lepszy dostęp do montowanych elementów dzięki zmianom pozycji montowanej szafy i mobilności stanowiska montażowego. Bezpieczna konstrukcja i wysoki poziom ergonomii i elastyczny montaż pozwalają zapobiegać kontuzjom i minimalizują ryzyko występowania urazów oraz wypadków przy pracy. Stół wyposażony jest w odpowiedni system zabezpieczeń.


Więcej wyposażenia do prefabrykacji szaf sterowniczych
W ofercie Jabama znajdziesz kompleksową ofertę specjalistycznego wyposażenia do prefabrykacji szaf sterowniczych - zarówno inne typy stołów do montażu szaf sterowniczych z ręczną regulacją wysokości i pochyłu, jak i zapewniające największy komfort i wydajność montażu stoły monterskie z elektryczną regulacją wysokości i pochyłu. Produkujemy i sprzedajemy również wózki i stelaże na przewody usprawniające oprzewodowanie szaf, wózki i stelaże na płyty montażowe i elementy obudowy, mobilne ścianki narzędziowe, wózki warsztatowe, stoły montażowe z uchylnym blatem oraz standardowe stoły warsztatowe. Z naszym wyposażeniem znacznie usprawnisz prefabrykację szaf sterowniczych i rozdzielnic. Wszystkie nasze wyroby zostały zaprojektowane oraz wyprodukowane w Polsce przez firmę Jabama.

Dane techniczne
| Producent | JABAMA |
| Maksymalne obciążenie | 120 kg |
| Rama robocza | regulowana (wysuwana w górę oraz w dół, wysuwane boczne ramiona) |
| Wymiary ramy roboczej złożonej | 1205 x 815 mm (długość x szerokość) |
| Wymiary ramy roboczej rozłożonej (maks.) | 1805 x 1315 mm (długość x szerokość) |
| Wysokość ramy roboczej | płynna regulacja w zakresie 805-1105 mm |
| Regulacja kąta pochylenia | płynna regulacja w zakresie 0-80° |
| System mocowania elementów | 6 regulowanych łap z dociskami, 4 blachy z dociskami i 2 ograniczniki na przedniej i bocznej krawędzi |
| Maksymalna wysokość montowanych elementów | 170 mm |
| Koła | 4 koła skrętne, w tym 2 z hamulcem o średnicy 125 mm |
| Konstrukcja | spawane i skręcane profile stalowe malowane proszkowo |
| Zabezpieczenie ramy | oklejona czarną gumą ryflowaną |
| Kolor | jasnoszary RAL7035 |
| Waga stołu | 64 kg |
